Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Podpisano umowę z wykonawcą

Podpisano umowę z wykonawcą

Najpóźniej 16 maja mieszkańcy Wrocisławic będą cieszyć się nowym chodnikiem. To wspólna inwestycja Powiatu i Gminy Środa Śląska.
Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego na 2020 rok. W postępowaniu przetargowym wzięło udział pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Instalacyjno-Montażowy „Instalator” ze Środy Śląskiej i wczoraj, w gabinecie starosty, podpisano umowę z wykonawcą. Koszt budowy to 97 tys. zł i zgodnie z podpisanym partnerstwem Powiat i Gmina zapłacą po 50 % tej kwoty. Długość nowego chodnika: 266 m. Termin zakończenia prac: 16 maja br.
W ramach powiatowego programu  w gminie Środa Śląska przebudowany zostanie również chodnik w Świętym. –  Obecnie czekamy na decyzję dolnośląskiego  konserwatora zabytków odnośnie tej inwestycji. Gdy tylko ją otrzymamy ogłosimy przetarg na to zadanie. Jego szacunkowy koszt to 205 tys. zł, z czego partycypacja gminy Środa Śląska wyniesie 50%, czyli 102,5 tys. zł  –  mówi Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin