Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

15-07-2011

Koniec kolejnego etapu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej zakończyło realizację kolejnego etapu zadań w projekcie „Szczęśliwi bo razem”, tym razem z zakresu aktywizacji zdrowotnej czyli turnusu rehabilitacyjnego.
czytaj dalej ›
15-07-2011

Oficjalne otwarcie

Dziś, przed południem oficjalnie otwarto drogę nr 2075D na odcinku Zabłoto- Kostomłoty oraz drogi 2079D na odcinku Kostomłoty- autostrada A4.
czytaj dalej ›
14-07-2011

Nie bądź jeleń, weź paragon

Utrudnienia w reklamacji zepsutego telewizora, wadliwego pontonu czy biletu na mecz, który się nie odbył. Możliwe? Gdy nie masz dowodu zakupu, dochodzenie praw jest trudniejsze. Najprostszym z nich jest paragon. Powinniśmy go otrzymać niezależnie od tego, gdzie robimy zakupy
czytaj dalej ›
06-07-2011

Nowe drogi w powiecie

Kolejne dwie inwestycje drogowe zakończył realizować Powiat Średzki.
czytaj dalej ›
05-07-2011

Dla wspólnego dobra

Związek Powiatów Polskich i Fundacja Konkursu Pro Publico Bono zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą działalność w zakresie samorządności obywatelskiej.
 
czytaj dalej ›
01-07-2011

Partnerska wizyta w Hajnówce

Na zaproszenie przewodniczącego rady oraz starosty hajnowskiego delegacja naszego powiatu odwiedziła pod koniec czerwca zaprzyjaźniony powiat z Podlasia.
czytaj dalej ›
28-06-2011

Zakończenie roku

22 czerwca uczniowie w naszym kraju świętowali uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011. W szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Średzki naukę zakończyło ponad 1100 osób.
czytaj dalej ›
28-06-2011

Sesja absolutoryjna

21 czerwca br. w samo południe w starostwie odbyła się sesja rady powiatu. Na posiedzeniu Starosta przedstawił sprawozdanie z wykonania uchwał Radu Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
czytaj dalej ›
21-06-2011

Spotkanie z pracodawcą

Informujemy, że 28 czerwca br. w sali konferencyjnej średzkiego starostwa w godz. 12.30 - 15.00 będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy Pittsburgh Glass Works Poland. Firma powstaje w Komornikach i będzie zajmowała się produkcją szyb samochodowych. Zapraszamy wszystkich, którzy myślą o nowej pracy.
 
20-06-2011

Środa Śląska na prowadzeniu

Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce tak kształtuje się ranking potyczek radnych w ramach X Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego, które odbyły się w niedzielę w Malczycach. Do reprezentacji gospodarzy dołączył Włodzimierz Chlebosz- członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który brał udział w obchodach XIII Dni Malczyc
czytaj dalej ›
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin