Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP
jesteś w: Strona główna | News box

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dobre wieści dla kierowców, rowerzystów i pieszych
14-11-2018

Dobre wieści dla kierowców, rowerzystów i pieszych

Przebudowa drogi powiatowej nr 2091D Udanin-Piekary otrzymała dofinansowanie z  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Zawyją syreny
14-11-2018

Zawyją syreny

14 i 15 listopada na terenie kraju zawyją syreny. To efekt ćwiczeń pod kryptonimem „RENEGADE/SAREX” z udziałem sił zbrojnych oraz adminstracji. Prosimy o potraktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Wyjątkowe Święto!
02-11-2018

Wyjątkowe Święto!

Starosta Powiatu Średzkiego Sebastian Burdzy i Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński zapraszają na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Pomoc prawna w 2019 roku
02-11-2018

Pomoc prawna w 2019 roku

Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie  punktu nieodpłatnej pomocy prawnej Powiatu Średzkiego oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2019 roku”  
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Na koniec kadencji 2014-2018
29-10-2018

Na koniec kadencji 2014-2018

19 października br. po raz 50. obradowała Rada Powiatu w Środzie Śląskiej.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Pamiętali o rodakach
29-10-2018

Pamiętali o rodakach

Mieszkańcy powiatu znów nie zawiedli i na groby Polaków na Ukrainie podarowali kilkaset zniczy.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Starostwo jeszcze ładniejsze
17-10-2018

Starostwo jeszcze ładniejsze

9 listopada powinna zakończyć się modernizacja zieleni przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. – Będzie ładniej, zieleniej i nowocześniej – zapewniają władze powiatu.
Zgodnie z projektem stare i małodekoracyjne tuje zastąpią dęby fastigiata, które nocą dla lepszego efektu będą podświetlane. W miejsce starego żywopłotu pojawi się irga płożąca oraz kosodrzewina. Najbliżej urzędu zostaną zasadzone hortensje. Dla wygody petentów, przed głównym wejściem do urzędu, pojawią się dwie ławki oraz stojaki na rowery. Nowy trawnik oraz nasadzenia pojawią się też przy ul. Wawrzyńca Korwina.
 
– Zieleń, podobnie tak jak budynki czy też drogi, też powinna być modernizowana. Wartość użytkowa takich miejsc może wydawać się mniejsza, ale przecież to element naszego otocznia i chciałby się, aby było to otoczenie eleganckie i cieszące oczy. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie, tym bardziej, że otrzymaliśmy dodatkowe 440 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na projekt dotyczący termomodernizacji starostwa – podkreśla starosta powiatu Sebastian Burdzy.
 
Jeżeli aura będzie sprzyjać prace modernizacyjne powinny zakończyć się 9 listopada. Projekt realizuje firma Eden Garden ze Środy Śląskiej. Jego koszt to ponad 50 tys. zł.
 
 
Ilustracja do informacji: Najzdolniejsi w powiecie
17-10-2018

Najzdolniejsi w powiecie

Rekordowo dużo, bo aż 21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyło w tym roku stypendia naukowe fundowane przez Powiat. W ten sposób lista najzdolniejszych liczy już 185 nazwisk!
czytaj dalej ›
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin